Vianočné stromčeky na Vianoce.
Vianočné stromčeky umelé.
Vstup do obchodu:
vstup do internetového obchodu vianočných stromčekov

vstup do internetového obchodu vianočných stromčekov

vstup do internetového obchodu vianočných stromčekov

vstup do internetového obchodu vianočných stromčekov

vstup do internetového obchodu vianočných stromčekov
Vyberte si stromček :
Kalendár dní / August / Slovenské národné povstanie 29.8. / Kalendár udalostí od 1. januára do 31. júla 1944.

Kalendár udalostí od 1. januára do 31. júla 1944.

Historický kalendár udalostí od 1. januára do 31. júla 1944


1. január 1944

Veliteľom pozemného vojska v Banskej Bystrici bol miesto gen. Antona Pulanicha vymenovaný gen. Jozef Turanec. Náčelník štábu pplk. František Urban odovzdal funkciu pplk.gšt. Jánovi Golianovi.

5.-6. január 1944

V obci Podlavice (teraz súčasť Banskej Bystrice) konala sa schôdza ilegálnej KSS za účasti 18 ilegálnych pracovníkov z rôznych miest, ktorí sa oboznámili s prípravou ozbrojeného povstania a vytváraním partizánskych jednotiek.

23. marec 1944

Prezident dr. Edvard Beneš vzal na vedomie informáciu o Slovenskej národnej rade a poveril dočasným vedením príprav povstania v armáde na Slovensku pplk.gšt. Jána Goliana, náčelníka štábu Veliteľstva pozemného vojska v Banskej Bystrici.

27. apríl 1944

Dohodou sa skončili rokovania predstaviteľov ilegálnej KSS a SNR s pplk.gšt. J. Golianom a ďalšími vyššími odbojovými dôstojníkmi. Vytvorené bolo Vojenské ústredie SNR, ktoré ako vrcholný orgán vojenského protifašistického odboja malo pripraviť jednotky slovenskej armády na účasť v celonárodnom povstaní podľa koncepcie KSS a SNR. Vojenské ústredie malo nadviazať kontakty s partizánskymi skupinami a všestranne ich podporovať, najmä vo vyzbrojovaní. Styk s partizánmi mal zabezpečovať mjr. Jozef Marko.

28. apríl 1944

Pplk.gšt. Ján Golian a mjr. Jozef Marko stretli sa v byte Rudolfa Fraštackého so spravodajským dôstojníkom škpt. Jaroslavom Krátkym a dohovorili podrobnosti o spojení so zahraničím.

14. máj 1944

Prezident dr. Edvard Beneš vymenoval za veliteľa Vojenského ústredia pplk.gšt. Jána Goliana, ktorý sa tak dostal do podriadenosti SNR i prezidenta, čo komplikovalo vojenské prípravy povstania.

15. jún 1944

Pplk.gšt. Ján Golian poslal do Londýna stanovisko Vojenského ústredia k základným otázkam vojenskej koncepcie príprav povstania. Išlo o zásadné stanovisko k využitiu slovenskej armády na východnom Slovensku .

26. jún 1944

Pplk.gšt. Ján Golian žiadal MNO v Londýne, aby nedovolili bombardovať Dubovú a Podbrezovú, nakoľko ležia v záujmovom priestore povstania. Napriek tomu sa 20.8.1944 bombardovanie Dubovej uskutočnilo.

28. jún 1944

Vojenské ústredie SNR poslalo rádiogramom do Londýna Vojenský plán povstania, ktorý na druhý deň predložilo na prerokovanie SNR.

29. jún 1944

V Bratislave zasadala SNR (prvýkrát sa rokovania zúčastnil aj Karol Šmidke). Posúdila plán povstania, ktorý predložilo Vojenské ústredie a rozhodla sa poslať do Moskvy delegáciu, ktorá by dohovorila spoločný postup so Sovietskou armádou. Na zasadaní bol nekompromisne zdôraznený ľudový charakter povstania. Uznesenie SNR uložilo VÚ venovať osobitnú pozornosť dvom východoslovenským divíziám a ich súčinnosti so Zápoľnou armádou.

20. júl 1944

V Žarnovickej doline neďaleko Čremošného v poľovníckej chate bratov Ursínyovcov sa konala porada ilegálnej SNR so zástupcami Vojenského ústredia. Posúdili politickú situáciu a stav vojenských príprav povstania a riešili aj otázku spolupráce armády a partizánov. Vojenskí predstavitelia sa snažili presadiť podriadenie partizánskeho hnutia jednotnému vojenskému veleniu, čo predstavitelia KSS odmietli.

V noci z 25. na 26. júla 1944

V priestore Liptovskej Osady pri Ružomberku bola vysadená prvá partizánska organizátorská skupina, ktorej velil npor. Peter Aleksejevič Veličko. Komisárom skupiny bol A. K. Ľach, náčelníkom štábu J. J. Černogorov. Skupina mala 11 členov, z toho dvaja boli Slováci. Od 26.7.1944 do konca vojny vysadil HŠPH v Kyjeve na území Slovenska 53 organizátorských skupín s asi 1.200 osobami.


eshop vianocnych stromcekov, predaj vianocny stromcek

Minulorocne ceny skoncia
v Nedelu
a to za:

Dni Hod Min Sek

Vyber a osobny odber stromceka TU
Mame rozlozene vsetky vianocne stromceky..
V pripade zaujmu si stromceky pozriet a zakupit nas prosim vopred kontaktujte. -----viac info-----
Po. az Ne. - tel. dohodou 0904 514 458

Vratenie tovaru bez udania dovodu do 14 dni a vratenie penazi SAMOZREJMOSTOU.

Za Nas obchod odporucame:
cely 3D smrek
cela 3D jedla

vianocne-stromceky-borovice-klasik osnezeny-vianocny-stromcek-zasnezeny-so-snehom-borovica jedla-umely-vianocny-stromcek-cely-3d-ihlicie smrekovy-umely-vianocny-stromcek-3d-ihlicie husty-umely-vianocny-stromcek-3d-ihlicie uzky-umely-vianocny-stromcek-tuja-3d-ihlicie

KATEGORIE:

Vsetky stromceky

Cele 3D stromceky
3D stromceky
Klasicke stromceky

Jedle
Smreky
Borovice
Biele
Zasnezene
Strieborne
Uzke Tuje

90 cm
120 cm
150 cm
180 cm
210 cm
220 cm
240 cm
250 cm
270 cm

VIANOCNE STROMCEKY:

Jedla cela 3D
Smrek cely 3D
Borovica cela 3D

Borovica Klasik
Zasnezena borovica

Smrek husty 3D

Uzka Tuja cela 3D Smrek
Uzka Tuja cela 3D Jedla
Uzka Tuja klasik
Uzka Tuja zasnezena biela

Jedla 3D+2D
Smrek 3D+2D
Borovica 3D+2D
Rozmanity 3D+2D

Cela snehova
Cely biely
Zasnezeny 3D+2D
So siskami

Smrek natura cely 3D
Smrek natura 3D+2D
Smrek sibirsky
Smrek zasnezeny 3D+2D
Tajga 1 jedla 3D
Tajga 2 smrek 3D
Nevada smrek 3D

moderne-umele-vianocne-stromceky-3d-konariky zky vianon stromek do zkych priestorov

Vstup do e-shopu:
vstup do internetového obchodu vianočných stromčekov

vstup do internetového obchodu vianočných stromčekov

vstup do internetového obchodu vianočných stromčekov

vstup do internetového obchodu vianočných stromčekov

vstup do internetového obchodu vianočných stromčekov
Hore
 Zákaz kopírovania | info (a) navianoce.sk

--- Najkrajšie vianočné stromčeky: ---

3d moderný vianočný stromček . stýlový umelý 3D vianočný stromček . trendy 3d vianočný stromček na Vianoce . prírodný 3d vianočný stromček . reálny 3d vianočný stromček